مجله ست‌پوش » اخبار » انتخاب نیکی کریمی و ترانه علیدوستی در مجله Buzznet
انتخاب نیکی کریمی و ترانه علیدوستی در مجله Buzznet

انتخاب نیکی کریمی و ترانه علیدوستی در مجله Buzznet

انتخاب نیکی کریمی و ترانه علیدوستی در مجله Buzznet هیاهویی در شبکه های اجتماعی به پا کرده است. تا انتهای این مقاله خواندنی با مجله ست پوش همراه باشید.

 Buzznet یک شبکه اجتماعی، عکس، مجله و ویدیو است که در حال حاضر متعلق به Media Hive است. Buzznet هر ساله نام ۳۰ زن از سراسر دنیا را منتشر می کند که آنها جزو زنان زیبا و موفق دنیا از نگاه تحریریه این مجله هستند.

در لیستی که امسال این شبکه اجتماعی منتشر کرده است برای اولین بار نام ۲ تن از ستارگان زن سینمای ایران در بین ۳۰ زن زیبای دنیا دیده می شود. ترانه علیدوستی بازیگر توانا و سرشناس کشورمان که در فیلم فروشنده اصغر فرهادی بازی اثر گذار خود را به نمایش گذاشت در رتبه ۲۸ این لیست قرار دارد.

عکسی که این مجله معتبر از ترانه علیدوستی منتشر کرده است

ترانه علیدوستی

ترانه علیدوستی علاوه بر بازی در سینما فعالیت هایی نظیر دوبله و صداپیشگی (انیمیشن جمشید و خورشید)، نمایشنامه خوانی (آنا کارنینا) به کارگردانی هما روستا، نویسندگی در مجلات و روزنامه ها (روزنامه شرق)، ترجمه داستان رویای مادرم اثر “آلیس مونرو” و رمان تاریخ عشق اثر “نیکول کراوس” که توانست صدر نشینی پر فروش‌ترین کتاب توسط نشریات نشر مرکز را به خود اختصاص دهد و با استقبال بی نظیر مردم و طرفدارانش رو به رو شد را در کارنامه خود دارد. همچنین او داوری جشنواره فیلم وزول فرانسه و جشنواره فیلم هانوی ویتنام را در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

او در ویژه نامه شماره ۱۰۰ ماهنامه «صنعت سینما» که نگاهی است به سینمای ایران در دهه هشتاد، به انتخاب ۱۳۰ نویسنده و منتقد سینمایی به عنوان بهترین بازیگر زن دهه انتخاب شد، همچنین در سال ۱۳۹۰،ماهنامه سینمایی فیلم او را به عنوان بهترین بازیگر زن دهه ۸۰ انتخاب کرد.

دومین ستاره زن سینمای ایران که در لیست مجله Buzznet منتشر شده نیکی کریمی بازیگر و کارگردان کشورمان است که در رتبه ۱۴ قرار دارد.

عکسی که این مجله معتبر از نیکی کریمی منتشر کرده است

نیکی کریمی

نیکی کریمی علاوه بر بازی در سینما فعالیت هایی نظیر کارگردانی فیلم سینمایی (۳اثر)، مستند (۲اثر)، تهیه کننده، بازیگری در تئاتر، بازیگری در تلویزیون، ترجمه و نماشیگاه عکس را در کارنامه خود دارد.

او همچنین دستیاری عباس کیارستمی را در فیلم «A.B.C. Africa» به عهده داشته است.

بی شک می توان گفت که نیکی کریمی جز بازیگرانی است که تعداد زیادی جایزه داخلی و خارجی و همچنین داوری جشنواره های خارجی را نیز در کارنامه خود دارد.

لازم به ذکر است که بیانسه در رتبه نخست این فهرست قرار دارد.

با انتخاب نیکی کریمی و ترانه علیدوستی در مجله Buzznet یکی از افتخارات سینمای ایران به خصوص ستارگان زن سینما رقم خورد.

2 نظرات

  1. عاشقتم ترانه جونم عالیه

  2. باید ترانه جزء ۱۰تای اول فهرست باشه

نظر بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمت‌های ضروری علامت‌گذاری شده‌اند *

*