مجله ست‌پوش » استایل » ساس بند مردانه
ساس بند مردانه

ساس بند مردانه

ساس بند مردانه چیست؟ بند شلوار یا دو بندی شلوار را در اصطلاح آمریکایی ساس پندرز (Suspenders) و یا در اصطلاح فرانسوی بند برتل (Bretelle) و در اصطلاح انگلیسی بریس (braces) می گویند.

ساس بند (ساس پندرز) یکی از محبوب ترین اکسسوری های آقایان در اروپا و آمریکاست. این اکسسوری برای بالا نگه داشتن شلوار است که معمولا تمام کشی است، البته نوع چرم آن هم موجود است ولی در حال حاضر نوع چرم آن کمتر مورد استقبال شده است.

ساس بند مردانه که بر روی شانه‌ها قرار می‌گیرند و باعث بالا نگه داشته شدن و ثابت قرار گرفتن شلوار می‌گردند میتواند ظاهری متفاوت از شما نشان دهد، با مجله ست پوش همراه باشید.

ساس بند مردانه به دو شکل حرف انگلیسی X و Y بر روی پشت شانه ها و کمر قرار می گیرند که با یک یا دو گیره به شلوار متصل می شوند.

ساس بند

تاریخچه ساس بند مردانه:

تاریخ نگاران قدمت بند شلوار را بر اساس شواهد تاریخی به اوایل قرن نوزده میلادی نسبت می‌دهند و شخصی به نام آلبرت تورستون را نیز مبتکر آن به شکل نوین امروزی می‌دانند. استفاده از بند شلوار پس از جنگ جهانی اول و با رایج شدن آن در لباس‌های فرم روزانه جایگاهی بسیار بالا پیدا نمود ولی این جایگاه رفیع با توجه به جریان مد به شکلی پیش رفت که در حدود یک دهه بعد استفاده از آن رشد نزولی داشت ولی همچنان از آن‌ها استفاده می‌شد.

حالا با گذشت سالیان سال ساس بند یک اکسسوری حرفه ایی در میان مردهای خوش پوش رواج یافته که با این استایل می خواهند متفاوت تر از دیگران خود را نشان دهند .

جالب است که بدانید این اکسسوری هم با استایل رسمی و هم با استایل اسپرت برای آقایان مورد استفاده قرار می گیرد. پس هرگز برای استفاده از ساس بند مردانه هراسی نداشته باشید فقط باید این نکته ضروری را مد نظر داشته باشید که با استفاده از ساس بند هرگز از کمربند استفاده نکنید.

ساس بند

ساس بند مردانه برای استایلی نیمه رسمی

برای متفاوت بودن می توانید از یک پیراهن سفید و یک شلوار به رنگ تیره و به همراه یک ساس بند نازک استفاده کنید.

ساس بند

پیـشنهادی شگفت انگیـــــــــــز:

برای آنکه فوق العاده تر از آن که هستین به نظر برسید آستین پیراهن خودتان را تا بزنید و از یک ساس بند مردانه استفاده کنید.

ساس بند

ساس بند مردانه برای استایلی غیر رسمی

برای تیپی اسپرت می توانید از یک شلوار جین آبی و یک پیراهن راه راه یا چهارخانه به همراه یک کفش چرم و یا نیم بوت در کنار یک ساس بند استفاده کنید.

ساس بند.1

ساس بند

ساس بند

ساس بند مردانه برای استایلی رسمی

شما می توانید همراه کت و شلوار خود با یک پیراهن سفید کروات و یا حتی پاپیون خود را با ساس بند (ساس پندرز) ست کنید و یا به صورت مجزا از ساس بند مردانه استفاده کنید.

ساس بند

ساس بند

ساس بند

2 نظرات

  1. 👏👏👏خوبه حتما امتحان میکنم

نظر بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمت‌های ضروری علامت‌گذاری شده‌اند *

*

x

این مطلب هم ببینید!

قوانین طلایی پوشیدن و ست کردت کت و شلوار

واقعا چیزی شیک تر و زیباتر از کت و شلوار برای آقایان و حتی اطرافیانی ...