مجله ست‌پوش » استایل » هودی چیست و چه فرقی با سویشرت دارد؟

هودی چیست و چه فرقی با سویشرت دارد؟

هودی چیست و چه فرقی با سویشرت دارد؟ شاید شما هم بارها از اطرافیانتان شنیده اید که قصد خرید هودی دارند و سویشرت نیاز ندارند در صورتیکه شما تا به حال فکر می کردید که هر دوی آنها یکی است. با مجله اینترنتی ست پوش همراه باشید تا شباهت ها و تفاوت های این دو را برای شما ذکر کنیم.

هودی چیست و چه فرقی با سویشرت میکند؟

هودی چیست؟ هودی (Hooded sweatshirt) که کلمه Hood نهایتا از ریشه کلاه انگلیسی است در واقع سویشرت کلاه دار است که به صورت یکسره می باشد، این طراحی لباس را می توان به به اروپای قرون وسطی در قرن ۱۲ تعمیم داد، هودی تقریبا به شکل امروزی برای اولین بار در ایالت متحده آمریکا در دهه ۱۹۳۰ تولید شد.

در آن دوره این لباس ها برای کارگرانی که در سرمای شدید کار می کردند طراحی شده بود. مهم ترین ویژگی محبوبیت شدید هودی ظاهر شدن آن در فیلم راکی (Rocky) توسط سوپراستار آن زمان سیلوستر استالونه بود، و بعد از آن مردان جوان اغلب اسکیت بوردها و یا خوانندگان این نوع لباس را پوشانده و در غرب ایالت متحده گسترش دادند،که بیشتر در کالیفرنیا به چشم می خورد.

هودی چیست و چه فرقی با سویشرت دارد؟

این لباس که امروزه توسط قشرهای مختلف در بین پسران و دختران در رده سنی نوجوانان و جوانان طرفداران زیادی پیدا کرده است یکی از البسه های مهم و روزانه این روزها شده است اما تفاوت هایی با یکدیگر دارد که آنها را از هم متمایز می کند. هودی اغلب ویژگی های سویشرت را دارد ولی نکات اضافی را در بر می گیرد:

  • هردو سبک اسپرت، بدون یقه، آزاد و گشاد هستند و برای سبک رسمی کاربرد ندارد.

 

  • هر دوی آنها از پارچه های گرم بوده و مناسب فصل پاییز و زمستان هستند و سبک طراحی یکسانی دارند.

 

  • هودی و سویشرت دارای کلاه و بند آویزان هستند و معمولا در ناحیه آستین و پایین دارای کش هستند.

 

  • سویشرت ها در جلوی آنها زیپ بکار رفته است ولی هودی به صورت یکسره می باشد.

 

  • هودی را می توان گفت الهام گرفته از پوشش راهبان قرون وسطی است.

 

  • هودی و سویشرت جز تیپ و پوشاک اسپرت و ورزشی به حساب می آیند.

 

اساساً هودی بهترین گزینه برای سبک روزمره محسوب می شود و محدودیتی برای ترکیب آن در این سبک وجود ندارد، پیشنهاد ما در کنار هودی، شلوارهای با طیف رنگی پشمی و کفش های کتانی می باشد.

نظر بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمت‌های ضروری علامت‌گذاری شده‌اند *

*

x

این مطلب هم ببینید!

اصول پوشش رسمی آقایان

اصول پوشش رسمی آقایان: شاید بارها برای شما پیش آمده است که جلسه فوق العاده ...