مجله ست‌پوش » دانستی‌ها » چگونه کف اتو خود را تمیز نگه داریم ؟

چگونه کف اتو خود را تمیز نگه داریم ؟

حتما برای شما خانم خانه دار پیش آمده است که کف اتو به علت چسبیدن و بیش از حد داغ بودن آن کثیف شده باشد و یا با بسته شدن سوراخ های بخار آن مواجه شده باشید که باعث کم دوام شدن لباس اتو کشیده شما می شود و به مرور زمان از عمر اتو شما میکاهد، اما اصلا نگران نباشید با مجله ست پوش همراه باشید تا با چند نکته از وسایل و لوازم خانه خود به بهترین شکل استفاده کنید تا عمر مفید استفاده از آنها بیشتر شود.

چگونه کف اتو خود را تمیز نگه داریم؟

 

تمیز کردن اتو میتواند سریع، آسان و حتی سرگرم کننده باشد که به آن آسیبی نرسد. اگر میخواهید لباس هایتان هنگام اتو کشی براق نشود کافی است به اصول آن توجه کنید چرا که اتو کشی هم مانند هر کاری اصول خاص خود را دارد .

 

چگونه کف اتو خود را تمیز نگه داریم؟

تمیز کردن کف اتو با استفاده از نمک

بیشترین قسمتی که در اتو ها در معرض کثیف شدن است کف آن ها است، با این روش ساده شما می توانید هر گونه دوده یا سیاه شدگی و کثیفی را از سطح آن پاک کنید. برای این کار احتیاج به مقداری نمک، یک حوله و دستمال کاغذی ضخیم خواهید داشت. از یک حوله مصرف شده استفاده کنید چون هرگونه کثیفی و سیاهی که روی اتو باشد بر روی حوله میماند. دستمال کاغذی ضخیم را روی حوله قرار دهید و نمک را روی دستمال کاغذی بریزید، هرچه نمک زبرتر باشد، بهتر عمل می کند چون سطح بیشتری دارد. مثلا سعی کنید از نمک دریا استفاده کنید.

چگونه کف اتو خود را تمیز نگه داریم؟

اتو را روی داغ ترین دمای ممکن تنظیم کنید و آن را به صورت دورانی روی نمک ها بکشید، خواهید دید که سیاه شدگی ها و دوده ها به سادگی از کف اتوی شما پاک خواهد شد. این نکته را فراموش نکنید که بخار را کاملا خاموش کنید. با فشار ملایم سطح را با نمک اتو کنید. کثیفی به نمک می چسبد و سطح اتو از تمیزی برق خواهد زد. وقتی چند بار روی نمک بکشید کثیفی کاملا از بین خواهد رفت و کار شما با موفقیت به انجام رسیده است.

تمیز کردن کف اتو با استفاده از نمک و سرکه

مقدار مساوی سرکه سفید و نمک بردارید و به آرامی روی اجاق گرم کنید. صبر کنید تا روی شعله متوسط نمک کاملا آب شود اما نگذارید سرکه بجوشد. این پاک کننده اتوی خانگی بر بو غلبه نمی کند اما مطمئنا اتو را تمیز خواهد کرد. محلول سرکه را از روی شعله بردارید و بگذارید کمی سرد شود. سرکه باید گرم باشد اما نه داغ و سوزان. برای محافظت از دستتان و جلوگیری از بوی سرکه در کل روز، می توانید دستکش ظرف شویی بپوشید.

 

چگونه کف اتو خود را تمیز نگه داریم؟

 

یک پارچه کهنه در محلول گرم سرکه بزنید و به آرامی کف اتو را با پارچه پاک کنید. برای رسوبات واقعا سمج یا حتی جای سوختگی، از برس های دارای موی ضخیم برای پاک کردن کف اتو استفاده کنید.

نکـــته مهـــم: از برس سیمی برای پاک کردن کف اتو استفاده نکنید چون سیم های برس، سطح کف اتو را می خراشد و باریکه های کوچکی ایجاد می کند که باعث دشوار شدن اتو زدن می شود.

 با پارچه خیس شده با کمی سرکه، کف اتو را تمیز کنید و آن را آزمایش کنید. کمی سرکه روی حوله بریزید و مابقی محلول پاک کننده را تمیز کنید. سپس اتو را تا آخرین درجه گرم کنید و برای امتحان روی پارچه پنبه ای کهنه ای بکشید.

تمیز کردن منافذ خروج بخار اتو

اگر از آب تصفیه نشده برای اتوی خود استفاده نکنید، بعد از مدتی رسوب های موجود در آب در این مجراها ته نشین می شوند و سوراخ های خروج بخار اتوی شما را می بندد، این مشکل در طولانی مدت هم می تواند برای اتوی شما به وجود بیاید، برای این که بتوانید این مجرا ها را باز کنید، احتیاج به محلول اکسیژنه و تعدادی گوش پاکن خواهید داشت. گوش پاک کن ها را به محل آغشته کنید و مجرا ها را به وسیله آن پاک سازی کنید. دستورالعمل و میزان مصرف پاک کننده اتو را چک کنید. برخی از پاک کننده ها را باید مستقیما روی کف اتو بریزید درحالیکه برخی دیگر توصیه می کنند که محلول را در ابتدا روی پارچه بریزید .پارچه حاوی محلول را بصورت دایره وار اتو کنید و اطمینان یابید که فشار یکسانی وارد می کنید. اتو را روی کل پارچه بکشید و همه قسمتهای کف اتو را بطور یکسان پوشش دهید. اتو را خاموش کنید و زمانیکه سرد شد، چک کنید تا اطمینان یابید کف و منافذ بخار از هرگونه کثیفی زدوده شده است.

 

چگونه کف اتو خود را تمیز نگه داریم؟

تمیز کردن کف اتو با جوش شیرین

اگر می خواهید کف اتوی خود را مثل روز اول صاف و براق و صیقلی ببینید، می توانید از ترکیب جوش شیرین و آب استفاده کنید، به این ترتیب که به مقدار مساوی آب و جوش شیرین را با هم مخلوط می کنید تا به حالت خمیری در بیاید، سپس با استفاده از یک پارچه نرم خمیر به دست آمده را به کف اتو بمالید، چند دقیقه صبر کنید تا خمیر کمی خشک شود، سپس با یک تکه پارچه تمیز خمیر را از روی سطح بردارید تا سطح صاف و صیقلی مورد نظرتان به دست بیاید.

استفاده از محلول آب مقطر و سرکه در مخزن اتو

برای این که بتوانید سلامت فنی اتوی خود را تضمین کنید می توانید هر چند وقت یک بار از محلول آب مقطر و سرکه در مخزن اتو استفاده کنید، البته باید دقت کنید وقتی این محلول درون مخزن اتو وجود دارد نباید لباس های خود را اتو کنید بلکه بایدآن قدر آن را روی یک دستمال به درد نخور بکشید تا آب موجود در مخزن خالی و مجراهای داخلی اتو شما پاک شود.

ازبین بردن خط و خراش های کف اتو با خمیر دندان

کف اتوی شما هم ممکن است دچار خط وخراش هایی شده باشد،که امکان دارد به بافت پارچه و لباس های شما آسیب بزنید، برای نرم کردن این خط و خراش ها می توانید از خمیر دندان استفاده کنید.

چگونه کف اتو خود را تمیز نگه داریم؟

کل اتو را با ماده شستشوی ملایم تمیز کنید

مقدار کمی مایع ظرف شویی با آب گرم آغشته کنید. بقدری مایع ظرف شویی استفاده کنید که کف ناچیزی حاصل شود. هدف از بکار بردن مایع ظرف شویی تمیز کردن اتو همانند تمیز کردن ظروف کثیف نیست بلکه فقط می خواهید یک بررسی نهایی و سریع انجام دهید.

 پارچه کهنه ای را در آب کف بزنید و کل اتو را با آن تمیز کنید، با توجه ویژه به کف اتو، ماده شوینده ماشین ظرف شویی برای استفاده در کف اتو مناسب است و همچنین برای تمیز کردن بقیه قسمتهای اتو نیز موثر است. ماده شوینده برای اتوهای دارای روکش تفلون بسیار موثر است چون این اتوها به آرامی روی پارچه می لغزند اما براحتی خراش بر می دارند بنابراین موقع تمیز کردن آنها باید دقت بسیار به خرج داد. باقیمانده کف را با پارچه نمدار تمیز کنید. می توانید پارچه نمدار را در آب یا سرکه بزنید. در هر صورت از خشک بودن اتو قبل از استفاده از آن اطمینان حاصل کنید.

 

چگونه کف اتو خود را تمیز نگه داریم؟

2 نظرات

  1. مرسی من انجام دادم و خیلی خیلی خوووب بود ممنونم واقعا عالی شد

  2. خیلی خوب بود اتوم برق میزنه واقعا ممنوووووووووون

نظر بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمت‌های ضروری علامت‌گذاری شده‌اند *

*

x

این مطلب هم ببینید!

اصول رنگ بندی برای لباس

اصول رنگ بندی برای لباس: در اینجا برایتان از اصولی که برای ست کردن لباس ...